Aegviidu Kool on ehtne maakool. Palju ilusat loodust, väiksed klassid, sõbralik ja rahulik keskkond ning toredad inimesed.

Kooli nimed läbi aegade

1917 - Aegviidu algkool (4-klassiline)

1920 - Aegviidu algkool (5 -klassiline)

1922 - Aegviidu algkool (6-klassiline)

1944 - Aegviidu 7-klassiline kool

1961 - Aegviidu 8-klassiline kool

1988 - Aegviidu 9-klassiline kool

1993 - Aegviidu Põhikool

2011 - Aegviidu Kool

Pilte spordisaali ehitusest saate vaadata Aegviidu koolielu blogist II

Armas koolipere ja head sõbrad!

Soovime kõigile rahulikke jõule, head uut aastat ning mõnusat koolivaheaega!

Meie kooli jõulutervitus asub SIIN

Koolivaheajal on kooli kantselei avatud

teisipäeval, 27. detsembril 2016 ja 5.jaanuaril 2017

Muul ajal saate infot telefonil 555 15 849

2015/16.a lõpetajad.

Õnne ja edu!

Ikka rõõmsalt edasi!

Maikuus valisid õpilased selle aasta lemmikõpetaja. Võrdväärseid nominente oli päris mitu. Kõige rohkem hääli sai muusika-ja klassiõpetaja REET KANGER

Palju õnne!

Pildilt leiate rõõmsameelse lemmikõpetaja koos kogu kooli lastega.

Meie kooli muuseumis toimus suvel 2016 kapitaalremont. Asjad on küll tagasi, kuid alles sättimata.

Vaadake pilte enne remonti ja pärast:

Alamkategooriaid

1917.a. kevadel loodi kohalike haritumate meeste algatusel Aegviidu Haridusselts, mille ellukutsumise peaeesmärk oli kooli asutamine.

Lehtse mõisa omanik parun Hoyningen Huene kinkis Haridusseltsile oma Aegviidus asuva “Musta Käpa” jahimaja, millesse asus kool (praegune Rahvamaja).

Kool alustas tööd 1917.a. novembris, kus neljas klassis õppis ligikaudu 40 õpilast.

Haridusselts ei suutnud kooli ülal pidada, seetõttu  võttis riik 1919.a. kooli oma algkoolide võrku. Samal aastal ostis Lehtse vallavalitsus parun Hoyningen Huenelt endise hobupostijaama. Selles majas asub kool tänaseni.

1935.a tehti majale kolm juurdeehitust. Ruumide pidulik avamine toimus 07.12.1935.a. Seitsmes detsember määrati õppenõukogu otsusega kooli aastapäevaks.

1995.a. lisandus veel üks juurdeehitus.

2004.a. sai kool praeguse välisilme, renoveeriti saal.

Vastavalt võimalustele on igal aastal tehtud uuendusi ja remonti kooli siseruumides.